SAP EWM Consultant

ΑΘΗΝΑ-ΕΛΛΑΔΑ

Περιγραφή

Θα σας ενδιέφερε να ενταχθείτε σε μια πρωτοπόρα εταιρεία φημισμένη για την εξειδίκευσή της στις υπηρεσίες SAP, ειδικά στον τομέα της Διαχείρισης Αποθήκης; Σας προσκαλούμε να συζητήσετε μαζί μας! Η Real Consulting με χαρά να ανακοινώσει ότι δέχεται πλέον αιτήσεις για τη θέση του Συμβούλου SAP, με ειδίκευση στο EWM (Extended Warehouse Management).

Για όσους έχουν επιχειρηματικό πνεύμα, πρακτική προσέγγιση και διεθνή εστίαση με προσανατολισμό στον πελάτη, αυτή η θέση προσφέρει περισσότερα από μια απλή δουλειά. Παρέχει μια ευκαιρία για να γνωρισετε τον κόσμο των τελευταίων τεχνολογιών SAP, όπως το S/4HANA, ενώ παράλληλα εμβαθύνετε στις μοναδικές λύσεις λογιστικής.

Η θέση:

Ως Σύμβουλος SAP EWM, θα είστε υπεύθυνοι για το σχεδιασμό, την υλοποίηση και τη βελτιστοποίηση λύσεων EWM. Η εξειδίκευσή σας θα παίξει κρίσιμο ρόλο στην υλοποίηση της διαχείρισης αποθήκης των πελατών μας, διασφαλίζοντας την απρόσκοπτη ενσωμάτωση με το SAP S/4HANA και την ενίσχυση της συνολικής αποδοτικότητας της εφοδιαστικής αλυσίδας.

Αρμοδιότητες

  • Διαχειρήση των μεταφορών αποθεμάτων εντός SAP S/4HANA, εξασφαλίζοντας απρόσκοπτες λειτουργίες μεταξύ τοποθεσιών που διαχειρίζονται από EWM και μη-EWM.
  • Διαχείρηση των διαδικασιών παραλαβής αγαθών, κατανάλωσης και επιθεώρησης ποιότητας σε τοποθεσίες που διαχειρίζονται από EWM, ευθυγραμμισμένη με τα πρότυπα του SAP.
  • Εκτέλεση μεταφορών από ράφι σε ράφι και εποπτία των διαδικασιών παραλαβής αγαθών, διατηρώντας την ακρίβεια των αποθεμάτων και την αποδοτικότητα αυτών.
  • Συντονίσμός παραγγελιών εξωτερικών παραδόσεων και φυσικών απογραφών, συμπεριλαμβανομένων των προσαρμογών και των επικοινωνιών εντός των συστημάτων SAP EWM και ERP.
  • Απλοποίηση της περιοχής τροφοδοσίας παραγωγής, τη διαχείριση επιστροφών υλικών και τις εσωτερικές κινήσεις υλικών.

Επιθυμητά προσόντα & εμπειρία

  • Πτυχίο ή Μεταπτυχιακό Δίπλωμα στην Πληροφορική, τη Μηχανική, ή σε συναφή κλάδο είναι απαραίτητο.
  • Κατανόηση των διαδικασιών και ροών εργασίας της εφοδιαστικής αλυσίδας.
  • Αποδεδειγμένη εξειδίκευση στην ενσωμάτωση του SAP EWM με άλλες βασικές μονάδες SAP (όπως MM, SD, PP, QM) και διάφορα εξωτερικά συστήματα.
  • Εξαιρετικές αναλυτικές ικανότητες και οξυδέρκεια στην επίλυση προβλημάτων.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και αποδεδειγμένη ικανότητα συνεργασίας μέσα σε μια ομάδα.
  • Ικανότητα να αποδίδει αποτελεσματικά σε ένα περιβάλλον υψηλής πίεσης και γρήγορων ρυθμών.
  • Άριστη γνώση των αγγλικών. Οποιαδήποτε επιπλέον γλώσσα θα θεωρηθεί προσόν.

Τι προσφέρουμε

  • Μια ευκαιρία να ενταχθείτε σε μια κορυφαία εταιρεία Επαγγελματικών Υπηρεσιών στην Ελλάδα, γνωστή για την αδιάκοπη δέσμευσή της στην ικανοποίηση των πελατών και το εξαιρετικό ιστορικό της στην ικανοποίηση των προσδοκιών τους.
  • Συμμετέχετε σε πρωτοποριακά και εξελιγμένα έργα τόσο τοπικά όσο και διεθνώς, εξυπηρετώντας μια βάση πελατών που έχει δείξει απαράμιλλη εμπιστοσύνη και σιγουριά στις υπηρεσίες μας, συχνά περισσότερο από οποιονδήποτε από τους ανταγωνιστές μας.
  • Ένα υποστηρικτικό εργασιακό περιβάλλον επικεντρωμένο στην προώθηση της επαγγελματικής ανάπτυξης και της συνεχούς βελτίωσης των δεξιοτήτων, εξασφαλίζοντας ότι τα μέλη της ομάδας μας είναι καλά προετοιμασμένα να ανταποκριθούν και να ξεπεράσουν τα υψηλά μας πρότυπα στην εξυπηρέτηση πελατών.
  • Ελκυστικό πακέτο αμοιβών και παροχών που εκτιμά τις ατομικές σας συνεισφορές και την αφοσίωσή σας στη διατήρηση των σεβαστών σχέσεων με τους πελάτες μας.
  • Μια θέση σε έναν από τους κορυφαίους οργανισμούς Επαγγελματικών Υπηρεσιών στην Ελλάδα.
  • Συμμετοχή σε καινοτόμα και απαιτητικά έργα για κορυφαίους πελάτες, τόσο στην Ελλάδα όσο και σε όλο τον κόσμο.
  • Εταιρική κουλτούρα που προάγει και υποστηρίζει ενεργά την επαγγελματική ανάπτυξη του προσωπικού της.
  • Δέσμευση στη συνεχή μάθηση και ανάπτυξη δεξιοτήτων, προετοιμάζοντας την ομάδα μας για τις προκλήσεις του αύριο.