Cloud & Infrastructure Senior Engineer

ΑΘΗΝΑ-ΕΛΛΑΔΑ

Περιγραφή

Εφαρμόζει, διαχειρίζεται και παρακολουθεί υβριδικά περιβάλλοντα Microsoft 365 & Azure των πελατών μας και της εταιρείας μας.

Αρμοδιότητες

  •      Υποστήριξη των  On-Premises, Modern Work & Hybrid Infrastructure Environments
  • Εφαρμογή Λύσεων  M365 & Hybrid Infrastructure Solutions .

  • Παρακολούθηση καιδιατήρηση του πλήρους κύκλου των Systems & Subscriptions in a Hybrid Cloud Environment.

  • Συνδρομή στον προγραμματισμό του πλήρους κύκλου μιας συγκεκριμένης υπηρεσίας cloud ή Υποδομής.

  • Ενημέρωση για τις τελευταίες προσφορές, ενημερώσεις και εξελίξεις. Εκπαίδευση και συμβουλευτική των πελατών.

Επιθυμητά προσόντα & εμπειρία

  • Πτυχίο και Μεταπτυχιακό στην Πληροφορική.

  • Πάνω από 6 χρόνια εμπειρίας στη Διαχείριση Υποδομών Πληροφορικής & Microsoft Cloud.

  • Πιστοποιήσεις από τη Microsoft.

  • Τρέχουσες γνώσεις για την Υποδομή Microsoft Windows, Entra AD, Microsoft 365 ή/και Azure.

  • Εξειδίκευση στο Microsoft 365 ή το Microsoft Azure.

  • Άριστες ικανότητες συνεργασίας, διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.

  • Υπέροχες ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.

  • Εξαιρετικές οργανωτικές και δεξιότητες διαχείρισης χρόνου.

  • Εστίαση στον πελάτη

  • Προσωπική Ανάπτυξη

  • Τεχνολογική ευφυΐα

  • Ευέλικτη μάθηση

  • Προώθηση αποτελεσμάτων

  • Συνεργασία

  • Αποτελεσματική επικοινωνία

  • Διασφάλιση λογοδοσίας

Τι προσφέρουμε

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και παροχών που εκτιμά την ατομική σας συνεισφορά και την αφοσίωσή σας στη διατήρηση των σεβαστών σχέσεων με τους πελάτες μας.

  • Μια εταιρική κουλτούρα που προάγει και υποστηρίζει ενεργά την επαγγελματική ανάπτυξη του προσωπικού της.

  • Συμμετοχή σε πρωτοποριακά και εξελιγμένα έργα τόσο τοπικά όσο και διεθνώς, εξυπηρετώντας όσο καλύτερα και πιο αποτελεσματικά μπορούμε τους πελάτες μας.