Business Central / LS Retail Support Agent

ΑΘΗΝΑ-ΕΛΛΑΔΑ

Περιγραφή

Ο Business Central / LS Retail Support Agent υποστηρίζει τους πελάτες παρέχοντας εξειδικευμένη βοήθεια και καθοδήγηση στη χρήση του Microsoft Dynamics NAV/Business Central και LS Retail. Αυτός ο ρόλος απαιτεί συνδυασμό τεχνικής γνώσης και εξαιρετικών δεξιοτήτων εξυπηρέτησης πελατών για να διασφαλίσει την ικανοποίησή τους και την αποτελεσματική χρήση του συστήματος.

Αρμοδιότητες

  • Τεχνική Υποστήριξη: Παρέχει εξειδικευμένη υποστήριξη για το NAV/Business Central και LS Retail συμπεριλαμβανομένης της αντιμετώπισης προβλημάτων, της επίλυσης ζητημάτων και της βελτιστοποίησης του συστήματος.

  • Επικοινωνία με Πελάτες: Αποτελεί την κύρια επαφή για τις ερωτήσεις των πελατών, παρέχοντας άμεση και ακριβή βοήθεια μέσω email και τηλεφώνου.

  • Διαμόρφωση και Ρύθμιση Συστήματος: Βοηθά τους πελάτες στη διαμόρφωση, την προσαρμογή και τη ρύθμιση του συστήματος για να καλύψουν τις συγκεκριμένες επιχειρηματικές τους απαιτήσεις.

  • Τεκμηρίωση: Δημιουργεί και διατηρεί λεπτομερή τεκμηρίωση των δραστηριοτήτων υποστήριξης, οδηγιών χρήσης και FAQ για αναφορά των πελατών.

  • Εκπαίδευση: Διεξάγει εκπαιδευτικές συνεδρίες για την εκπαίδευση των πελατών σχετικά με τις λειτουργίες και τις βέλτιστες πρακτικές χρήσης του Microsoft Dynamics NAV/Business Central και LS Retail.

  • Συνεχής Μάθηση: Ενημερώνεται για τις τελευταίες λειτουργίες του Microsoft Dynamics NAV/Business Central και LS Retail για την παροχή ενημερωμένων πληροφοριών και υποστήριξης.

Επιθυμητά προσόντα & εμπειρία

  • Πτυχίο ή Μεταπτυχιακό στις Τεχνολογίες Πληροφορικής, Επιστήμη των Υπολογιστών, Βιομηχανική Μηχανική, Διαχείριση Επιχειρηματικών Πληροφοριών, Οικονομικά ή συναφείς τομείς.

  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας με το Microsoft Dynamics NAV/Business Central ή LS Retail

  • Εστίαση στον Πελάτη: Δείχνει ισχυρή δέσμευση στην παροχή άριστης εξυπηρέτησης πελατών.

  • Δεξιότητες Επικοινωνίας: Επικοινωνεί με σαφήνεια και αποτελεσματικότητα με πελά-τες και μέλη της ομάδας.

  • Ικανότητα να αναπτύσσει τον εαυτό του στο Microsoft Dynamics NAV/Business Central και LS Retail

  • Διάθεση για μάθηση και συνεχή διεύρυνση των τεχνικών και επιχειρηματικών δεξιοτήτων ακολουθώντας τις τελευταίες τεχνολογίες της Microsoft

  • Κατανόηση των επιχειρηματικών διαδικασιών (π.χ. Οικονομικά/Λογιστικά, Προμήθειες, Λιανική, Πωλήσεις, κλπ.) είναι ιδιαίτερα εκτιμητέα

  • Ομαδικό Πνεύμα και Ικανότητα Συνεργασίας, Απόδοσης και Τήρησης Προθεσμιών υπό Πίεση

  • Διαχείριση Χρόνου: Διαχειρίζεται αποτελε-σματικά πολλαπλές εργασίες και προτεραιό-τητες.

  • Επίλυση Προβλημάτων: Αναλύει αποτελε-σματικά τα ζητήματα και αναπτύσσει πρα-κτικές λύσεις.

Τι προσφέρουμε

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και παροχών που αναγνωρίζει τις ατομικές σας συνεισφορές και την αφοσίωσή σας στη διατήρηση των σεβαστών σχέσεων με τους πελάτες μας.

  • Μια εταιρική κουλτούρα που προωθεί και υποστηρίζει ενεργά την επαγγελματική ανάπτυξη του προσωπικού της.

  • Συμμετοχή σε πρωτοποριακά και προηγμένα έργα τόσο σε τοπικό όσο και σε διεθνές επίπεδο, εξυπηρετώντας μια πελατειακή βάση που έχει δείξει απαράμιλλη εμπιστοσύνη και σιγουριά στις υπηρεσίες μας, συχνά περισσότερο από οποιονδήποτε από τους ανταγωνιστές μας.